krisko.lublin.pl

wyszukaj

Sarsil CZYŚCIK BRUK, KLINKIER, KAMIEŃ (v-1kg) 

Array ( [0] => chemia [1] => silikonowe-farby-impregnaty-antigraf-srodki-wzmacniajace [2] => impregnaty-silikonowe-do-materialow-budowlanych [3] => sarsil-czyscik-bruk-preparat-do-czyszczenia-kostki-brukowej [4] => -3 )

SARSIL® CZYŚCIK - BRUK, KLINKIER, KAMIEŃ

środek do usuwania wysoleń i wykwitów z kostki brukowej oraz czyszczenia innych powierzchni materiałów budowlanych z nalotów cementowych, resztek betonu, zapraw, osadu.

Charakterystyka:
SARSIL czyścik -bruk jest   płynnym środkiem na bazie kwaśnych związków organicznych do usuwania wysoleń i wykwitów z kostki brukowej  oraz czyszczenia innych powierzchni materiałów budowlanych z nalotów cementowych, resztek betonu, zapraw, osadu.
Jest łatwo lotny i nie pozostawia śladów.

Dane techniczne:
Wygląd:                  jednorodna, przeźroczysta ciecz w formie koncentratu
Rozcieńczanie:      wodą
Gęstość w 25°C:   ok.1,1 g/cm3
Wartość pH:          1

Przeznaczenie:
Środek przeznaczony do usuwania wysoleń i wykwitów wapniowych, resztek zapraw, betonu, nalotów cementowych, osadu. Polecany głównie do stosowania na kostkę brukową i inne wyroby betonowe. Może być również stosowany na nie otynkowany mur oraz podłoża typu: klinkier, kamień łamany, cegła silikatowa,  beton architektoniczny, itp.

Stosowanie:
Preparat należy stosować tylko po rozcieńczeniu wodą. Rozcieńczać należy  przed użyciem zachowując proporcje  w zależności od stopnia zabrudzenia podłoża:
słabe zanieczyszczenia:  1 część środka +  8 części wody
silne  zanieczyszczenia:  1 część  środka + 2 części wody

Gotowy roztwór nanosić przy pomocy szczotki lub  spryskiwacza ( nie metalowego) na podłoże zwilżone wcześniej wodą. Działanie środka następuje  natychmiast po zetknięciu się z zanieczyszczeniami (wykwitami, nalotami), czego efektem jest powstanie silnej piany w wyniku reakcji chemicznej. Rozpuszczone substancje należy natychmiast spłukać czystą wodą. W przypadku bardzo starych i mocnych zabrudzeń proces czyszczenia należy powtórzyć.
Do zabezpieczenia   powierzchni kostki przed ponownym jej zabrudzeniem  polecamy  po  wyczyszczeniu   środkiem  SARSIL czyścik-bruk  impregnację środkiem  silikonowymi SARSIL bruk. Impregnacja spowoduje, że kostka brukowa odzyska  na długo dawne walory  estetyczne.
Uwaga!
Przed przystąpieniem do czyszczenia należy zawsze wykonać próbę na niewielkiej powierzchni podłoża.  Nie stosować na podłoża marmurowe i wapienne.
W przypadku stosowania preparatu wewnątrz pomieszczeń należy zadbać o dobre wietrzenie w trakcie  jego używania.                   

Produkt jest środkiem żrącym i przed użyciem należy zaopatrzyć się w rękawice gumowe i okulary
ochronne. Roztwór roboczy należy sporządzać w naczyniach z tworzyw sztucznych. Nie stosować metalowych pojemników ani narzędzi. Zachować ogólne zasady BHP i inne wskazówki podane na etykiecie.

Wydajność:
100-200 g/m2  ( 5-10 m2 z 1 kg ) gotowego roztworu  roboczego (po rozcieńczeniu woda w odpowiednich proporcjach), w zależności od porowatości podłoża oraz intensywności zabrudzeń.

Atesty:  Atest PZH Nr HK/B/1186/02/2010

Magazynowanie:
Przechowywać w dobrze wentylowanym pomieszczeniu w oryginalnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed zanieczyszczeniami. Chronić przed mrozem.

19,07

PHU KRISKO Krzysztof Kowal

ul. Wojciechowska 5a, 20-704 Lublin tel/fax: (81) 525 16 39, 0 502 249 842 e-mail: krisko@krisko.lublin.pl

Nr konta bankowego: PHU KRISKO Dąbrowica 168C, 21-008 Tomaszowice 77 1500 1520 1215 2004 8410 0000

atera bagażniki epidian epoksydy gumosil poliestry polimal sarsil żywice bagażniki