krisko.lublin.pl

wyszukaj

SARSIL® H-14/2 (90 kg) - 2 x 45 kg 

Array ( [0] => chemia [1] => silikonowe-farby-impregnaty-antigraf-srodki-wzmacniajace [2] => impregnaty-silikonowe-do-materialow-budowlanych [3] => sarsil-reg-h-14-2-impregnat-uniwersalny-koncentrat [4] => sarsil-h-14-2-180-kg-4-hoboki-po-55-l )

Silikonowy środek do hydrofobizacji murów, materiałów budowlanych i drewna.

W przypadku zamówienia na więcej niż 2 szt hoboków. Proszę o wpisanie w uwagach do zamówienia ilości szt. Cena produktu za 1 kg będzie taka sama.

 

 

 

CHARAKTERYSTYKA
SARSIL® H-14/2 jest roztworem związków silikonowych w rozpuszczalniku.
Kolor: bezbarwna ciecz.
Rozcieńczanie: benzyną lakową

PRZEZNACZENIE
SARSIL® H-14/2 jest środkiem
silikonowym w formie koncentratu. Po rozcieńczeniu benzyną lakową w stosunku 1:5 uzyskuje się gotowy produkt przeznaczonym do hydrofobizacji zewnętrznych powierzchni; murów, tynków cementowo-wapiennych i porowatych materiałów budowlanych takich jak: beton, dachówka ceramiczna, cegła: klinkierowa, silikatowa i wypalana, kostka brukowa, gips, okładziny z piaskowca oraz z nie polerowanego granitu i marmuru. Polecany do hydrofobizacji budowli przemysłowych, budynków mieszkalnych, inwentarskich, ogrodzeń, tarasów itp. Doskonały do konserwacji obiektów zabytkowych i pomników. Może być stosowany na wszystkich elementach mostowych konstrukcji betonowych, żelbetonowych i sprężonych wymagających ochrony antykorozyjnej.

SARSIL® H-14/2 w postaci nierozcieńczonej (stężonej) może być z powodzeniem stosowany do hydrofobizacji drewna budowlanego o ile nie było wcześniej konserwowane innym środkiem.

STOSOWANIE
Przygotowanie podłoża
Podstawowym warunkiem właściwie wykonanej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata, czysta, a zwłaszcza nie zatłuszczona. Podłoże do impregnacji musi być powierzchniowo suche. Nowe tynki cementowo-wapienne, beton, spoiny w elewacjach kamiennych można impregnować nie wcześniej niż po upływie 21-28 dni od wykonania tych prac. Podłoża naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni. Hydrofobizację SARSIL®'em H-14/2 należy prowadzić w warunkach suchej, bezdeszczowej pogody przy temperaturze od +5do+30°C. Przed przystąpieniem do impregnacji elewacji budynków należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, błyszczące części metalowe, polerowane kamienie, drewno itp.). W przypadku zanieczyszczenia należy je natychmiast zmyć benzyną lakową, lub preparatem SARSIL ZMYWACZ.

Nakładanie
Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla lub natryskowo. Zaleca się jednokrotną impregnację stosując SARSIL H-14/2 w postaci nierozcieńczonej (jako koncentrat), lub dwukrotną impregnację po rozcieńczeniu benzyną lakową i w krótkich odstępach czasu metodą „wilgotne na wilgotne' (Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia i porowatości materiału nie później niż po upływie 30 minut, tj. dopóki powierzchnia jest wilgotna). Powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.

Wydajność:
2,5 -  m2 z 1 kg koncentratu.

7-15 m2 z 1 kg koncentratu rozcieńczonego benzyną lakową w stosunku 1:5, przy dwukrotnej impregnacji.


Zużycie środka zależy od chłonności materiału i techniki impregnacji.

SARSIL® H-14/2:

  • równomiernie penetruje w podłoże tworząc warstwę ochronną o doskonalej odporności na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych,

  • doskonale zabezpiecza hydrofobowa powłoki na wiele lat,

  • zachowuje własności „oddechowe' podłoża,

  • nie zmienia kolorystyki, natomiast ożywia naturalny kolor materiału,

  • redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie materiału pod wpływem opadów atmosferycznych, co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni,

  • zapobiega powstawaniu grzybów i porostów.

Uwaga:
Wszystkie prace ze środkiem impregnującym SARSIL® H-14/2 należy wykonywać stosując okulary, rękawice gumowe, o dzież ochronną, nakrycie głowy. Przy stosowaniu metody natryskowej należy używać masek na nos i usta. Przy pracach z SARSIL®'em H-14/2 należy zachować ostrożność jak przy pracach z rozpuszczalnikami palnymi. Należy przestrzegać ogólnych zasad BHP oraz innych zawartych na etykiecie.

Magazynowanie:
Przechowywać w chłodnych pomieszczeniach z zachowaniem warunków magazynowania materiałów łatwopalnych.

Okres gwarancji:
24 miesięcy od daty produkcji

Opakowania:
200, 50, 5, 1L

Aprobaty i Atesty:

  • Atest PZH

UWAGI PRODUCENTA
Dane zawarte w niniejszym materiale oparte są na doświadczeniach i badaniach. Za uzyskane wyniki nie możemy przyjąć pełnej odpowiedzialności ze względu na to, że warunki stosowania są poza naszą kontrolą.

3719,52

PHU KRISKO Krzysztof Kowal

ul. Wojciechowska 5a, 20-704 Lublin tel/fax: (81) 525 16 39, 0 502 249 842 e-mail: krisko@krisko.lublin.pl

Nr konta bankowego: PHU KRISKO Dąbrowica 168C, 21-008 Tomaszowice 77 1500 1520 1215 2004 8410 0000

atera bagażniki epidian epoksydy gumosil poliestry polimal sarsil żywice bagażniki