krisko.lublin.pl

wyszukaj

POLSIL® SOLAR (v-1 kg) 

Array ( [0] => chemia [1] => silikonowe-kauczuki-dwuskladnikowe-i-polimery-1 [2] => do-celow-elektrotechnicznych [3] => polsil-solar [4] => polastosil-m-60-v-1-kg-kopia-47295 )

Dokup katalizator - SOLAR

Dostępne opakowania: V-0,08 kg

                                           V-0,90 kg

(do POLSILU SOLAR należy dodać 6 do 8 % wag. katalizatora SOLAR)

 

POLSIL® Solar

silikonowy kauczuk do zabezpieczania ogniw w panelach słonecznych


 

CHARAKTERYSTYKA

Polsil® Solar jest płynnym dwuskładnikowym kauczukiem silikonowym utwardzanym w temperaturze pokojowej do przeźroczystej gumy pod wpływem Katalizatora Solar.


 

DANE TECHNICZNE


 

PARAMETRY

POLSIL® Solar

konsystencja

ciecz

kolor

transparentny

lepkość (cP)

2000 ± 500

pH

6 do 8


 

ZASTOSOWANIE

Polsil® Solar stosowany jest do usztywnienia i zabezpieczania (zalewania) ogniw przy produkcji paneli słonecznych przed wpływami czynników klimatycznych w warunkach zmiennych temperatur od -50 do +180 °C.

PRZYGOTOWANIE KOMPOZYCJI

Odmierzyć odpowiednią dawkę katalizatora i dokładnie oraz  powoli wymieszać (zbyt gwałtowne mieszanie może spowodować duże zapowietrzenie). Temperatura przetwarzania powinna być w zakresie od +15 do +30 °C.

DAWKA KATALIZATORA

Do utwardzania Polsilu Solar należy stosować Katalizator Solar w ilości od 6 do 8 części wagowych Polsilu (najczęściej stosuje sie 8 cz. wag.)

UWAGA! Mieszaninę Polsilu Solar z katalizatorem należy przygotować bezpośrednio przed użyciem i wykorzystaniem w ciągu 45 minut.

Czas całkowitego usieciowania z 8 cz. wag. katalizatora - max 48 godz przy wilgotności powietrza w granicach 40-60 % w temp. pokojowej.

ZALEWANIE OGNIW

Na czystej odtłuszczonej i wypoziomowanej tafli szkła należy ułożyć i połączyć sekcje ogniw. Brzegi tafli szklanej należy zabezpieczyć ramką (np. kątownik aluminiowy -najlepiej na stałe przykleić do szkła) aby zapobiec wypływowi silikonu. Następnie w miarę możliwości należy unieruchomić układ i przystąpić do zalewania ogniw. Przygotowaną ciekłą kompozycją zalewać ogniwa powoli, tak aby silikon samoczynnie wypełnił przestrzeń między szkłem a ogniwami. Po całkowitym „zatopieniu” ogniw należy sprawdzić czy nie zostały zamknięte w masie pęcherzyki powietrza- jeżeli tak, to za pomocą miękkiego pędzla należy delikatnie je usunąć. Zalany panel pozostawić do całkowitego usieciowania silikonu.

Uwaga!!!
Polsil Solar jest kauczukiem sieciującym w kontakcie z powietrzem i nie należy go szczelnie zamykać np. drugą taflą szkła, ponieważ może wystąpić tzw. efekt rewersji (częściowe niedosieciowanie). Po usieciowaniu powierzchnię można zabezpieczyć ok. 3-5 mm warstwą silikonowego kauczuku Polastosil M-33 lub Polastosil M-60 i odczekanie do całkowitego jej usieciowania.

Magazynowanie: przechowywać w szczelnie zamkniętych i suchych pojemnikach, dobrze wentylowanych pomieszczeniach w temperaturze nie przekraczającej 30°C.

Bezpieczeństwo

Produkt nie wykazuje jakiegokolwiek zagrożenia. Nie podlega przepisom ADR/RID


Informacje producenta

Informacje zawarte w niniejszej ulotce podane są w dobrej wierze i oparte na naszej aktualnej wiedzy. Jednak podane informacje powinny być przed zastosowaniem najpierw sprawdzone w badaniach aby upewnić się czy produkt ten jest właściwy dla danego zastosowania. Ponieważ użycie produktu jest poza naszą kontrolą, dlatego odpowiedzialność za właściwe użycie spoczywa wyłącznie na użytkowniku. Nie ponosimy odpowiedzialności za niewłaściwe lub błędne użycie produktu.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy zwracać się pisemnie lub telefonicznie.

 

130,26

PHU KRISKO Krzysztof Kowal

ul. Wojciechowska 5a, 20-704 Lublin tel/fax: (81) 525 16 39, 0 502 249 842 e-mail: krisko@krisko.lublin.pl

Nr konta bankowego: PHU KRISKO Dąbrowica 168C, 21-008 Tomaszowice 77 1500 1520 1215 2004 8410 0000

atera bagażniki epidian epoksydy gumosil poliestry polimal sarsil żywice bagażniki