krisko.lublin.pl

wyszukaj

SARSIL® ME-25 (v-30 kg) 

Array ( [0] => chemia [1] => zywice-epoksydowe-posadzkowe-wylewki-epoksydowe [2] => zywice-modyfikowane-wylewki-epoksydowe-epidian-52-53-57-560-561-562-6011 [3] => wylewki-posadzkowe-powloki-chemoodporne [4] => epidian-reg-664-posadzka-cienkopowlokowa [5] => ral-6021zielony [6] => sarsil-me-25-v-30-kg )

IMPREGNAT (koncentrat) - Wodna emulsja silikonowa

 

CHARAKTERYSTYKA
SARSIL® ME-25 jest wodną emulsją silikonową z niewielką domieszką rozpuszczalnika.
Kolor: mlecznobiała ciecz.
Rozcieńczanie: wodą.

PRZEZNACZENIE
SARSIL® ME-25 stosowany jest jako:

  • dodatek uszlachetniający w produkcji różnego rodzaju tynków fasadowych,
  • spoiwo w produkcji farb oraz
  • środek do powierzchniowej hydrofobizacji porowatych materiałów budowlanych, takich jak: tynki cementowo-wapienne i akrylowe (w systemach dociepleń), beton, bloczki gipsowe, dachówki, cegła silikatowa. Trwale chroni przed wilgocią, zabezpiecza kolorowe powłoki fasadowe przed płowieniem.


STOSOWANIE
SARSIL® ME-25 może być stosowany jako:
     • dodatek uszlachetniający w produkcji różnego rodzaju tynków fasadowych, dodawany do mas tynkarskich w postaci nierozcieńczonej w ilości od 0,4 do 0,7%.
     • dodatkowe spoiwo silikonowe w produkcji farb, dodawany w ilości do 10 %.
     • środek do zewnętrznej powierzchniowej impregnacji po uprzednim rozcieńczeniu wodą w stosunku 1:5 do 1:6.

IMPREGNACJA POWIERZCHNIOW- przygotowanie podłoża
Podstawowym warunkiem właściwie przeprowadzonej impregnacji jest odpowiednio przygotowana powierzchnia podłoża. Powierzchnia ta powinna być równomiernie porowata, czysta, a zwłaszcza nie zatłuszczona. Nowe tynki cementowo-wapienne i akrylowe, beton można impregnować nie wcześniej niż po 21-28 dniach od wykonania tych prac. Podłoża naprawiane zaprawami lub szpachlówkami typu PCC można impregnować po upływie 6 dni. Zaleca się aby prace impregnacyjne wykonywać przy suchej pogodzie w temperaturze od +5 do +30°C. Przed przystąpieniem do prac należy starannie zabezpieczyć wszystkie powierzchnie, które nie będą impregnowane (np. szyby, części metalowe, drewniane, polerowane kamienie itp.).

NAKŁADANIE:
Impregnację można wykonać przy użyciu pędzla, natrysku, a także przez zanurzenie małych elementów w roztworze gotowym na ok. 5 minut. Zaleca się przeprowadzenie dwukrotnej impregnacji w krótkich odstępach czasu metodą
„wilgotne na wilgotne'. (Drugą warstwę nakładać w zależności od temperatury otoczenia i porowatości materiału nie później niż po upływie 30 minut tj. dopóki powierzchnia jest wilgotna). Impregnowana powierzchnia powinna być nasycona dokładnie i równomiernie.

WYDAJNOŚĆ:

15-25 m2 z 1 kg środka nie rozcieńczonego (Wydajność określono przyjmując 1 kg SARSIL®'u ME-25 w postaci handlowej tj. koncentratu rozcieńczonego w określonych proporcjach woda i 1-krotne nanoszenie). Zużycie środka zależy od chłonności impregnowanego materiału i techniki impregnacji.

SARSIL® ME-25

doskonale zabezpiecza hydrofobowe powłoki na wiele lat,

równomiernie penetruje w podłoże tworząc warstwę ochronną o doskonalej odporności na czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV i wiele czynników chemicznych,

zachowuje własności „oddechowe' podłoża,

nie zmienia kolorystyki podłoża,

redukuje skłonność do zabrudzeń i ułatwia samooczyszczanie materiału pod wpływem opadów atmosferycznych co gwarantuje utrzymanie przez wiele lat estetycznego wyglądu powierzchni,

zapobiega powstawaniu grzybów i porostów.

Uwaga!
Prace ze środkiem impregnującym SARSIL® ME-25 należy wykonywać stosując rękawice i okulary ochronne. Zapewnić skuteczną wymianę powietrza. Zachować ogólne zasady BHP oraz inne zawarte na etykiecie.

Magazynowanie:
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach, w krytych i suchych pomieszczeniach w temperaturze od 5 do +30°C. Chronić przed mrozem.

Okres gwarancji:
12 miesięcy od daty produkcji.

Opakowania: 200, 30, 5, 1 L

Aprobaty i Atesty:

Aprobata Techniczna ITB

Badania Pracowni Konserwacji Zabytków w Toruniu

Atesty PZH

 

1368,90

PHU KRISKO Krzysztof Kowal

ul. Wojciechowska 5a, 20-704 Lublin tel/fax: (81) 525 16 39, 0 502 249 842 e-mail: krisko@krisko.lublin.pl

Nr konta bankowego: PHU KRISKO Dąbrowica 168C, 21-008 Tomaszowice 77 1500 1520 1215 2004 8410 0000

atera bagażniki epidian epoksydy gumosil poliestry polimal sarsil żywice bagażniki